طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

تبلیغات

تابحال به این فکر کرده اید که باتری گوشی یا تبلت تان قابل تعویض نیست؟! میدانید شارژدهی باطری دستگاه به مرور کمتر خواهد شد؟! مقوله شارژ باطری در تلفن های هوشمند و تبلت ها امروزه موضوعی است که درصد بالایی از کاربران با آن درگیر هستند به خصوص آنهایی که دستگاه هایشان از سیستم های مبتنی بر اندروید استفاده می کند.

مهم نیست که شرکت سازنده چه باطری ای را بر روی دستگاه شما قرار داده است، در حال حاضر مهم این است که این باطری ها توقع شما را برآورده نمی کنند و پاسخگوی زمان مورد نظرتان نیست.

این مورد در کنار یکپارچه سازی دستگاه ها توسط شرکت های سازنده که باعث می شود باطری غیرقابل تعویض شود بسیار مهم و حیاتی تر خواهد شد. همچنین ویژگی های جدید و قدرتمندی که روز به روز بر روی این دستگاه ها قرار داده می شوند خودشان به عنوان مصرف کننده های اصلی منابع عمل کرده و در نتیجه شارژدهی باطری دستگاه به مرور کمتر خواهد شد. البته راه حل هایی در این زمینه وجود دارد که با تکیه بر آنها می توانید عملکرد باطری خود را بهبود بخشیده و روز خود را بدون دغدغه در مورد شارژ دستگاه‌تان سپری کنید!

در ادامه ۵ اپلیکیشن کاربردی در زمینه بهبود مصرف باطری معرفی می شوند که می توانید آنها را بر روی دستگاه خود نصب کرده و استفاده کنید:

۱-  برنامه اندروید DU Battery Saver

ار جمله  اپلیکیشن های هوشمند در این زمینه بوده که باعث بهبود مصرف باطری دستگاه شما شده و می توانید مدت زمان بیشتری از دستگاه خود استفاده کنید. کاری که این اپلیکیشن برای کاهش مصرف باطری انجام می دهد بر روی کارایی دستگاه تأثیر نمی گذارد. این نرم افزار برای بهینه سازی از الگوهای کارکردی باطری استفاده کرده و این قابلیت را به شما می دهد که بتوانید تنظیمات موردنظر خود را نیز اعمال کنید.

weblogma_review_DU_Battery_Saver

۲-   برنامه اندروید Easy Battery Saver

یکی از عوامل موفقیت اپلیکیشن ها رابط های کاربری آنهاست. این اپلیکیشن با ارایه یک رابط کاربری ساده و روان تمامی تنظیمات باطری را به دور از پیچیدگی های آن در اختیار شما می گذارد. اگر میزان نگهداری شارژ باطری شما کاهش یافته است این برنامه می تواند به شما کمک کرده تا بتوانید برای مدت بیشتری از دستگاه خود استفاده کنید!

این برنامه ادعا کرده است که می تواند ۵۰ درصد در مصرف باطری ای که از حالت موثر خود خارج شده است، صرفه جویی ایجاد کند.

weblogma_review_Easy_Battery_Saver

۳-   برنامه اندروید GO Battery Saver

این اپلیکیشن برای آن افرادی مناسب است که می خواهند تجزیه و تحلیل کنند که اگر سرویس های مشخصی بر روی دستگاه آنها فعال نباشد و بسته شوند چه میزان در مصرف باطری صرفه جویی خواهد شد. به عنوان مثال، این نرم افزار به شما می گوید که اگر بلوتوث و وای فای (Wi-Fi) دستگاه خود را خاموش کنید چه میزان در مصرف باطری دستگاه صرفه جویی خواهد شد.

weblogma_review_GO_Battery_Saver

لینک دانلود برنامه در پی سی دانلود

۴-  برنامه اندروید  JuiceDefender

اگر به دنبال برنامه ای هستید که تنظیمات و امکانات زیادی را در رابطه با مدیریت مصرف باتری به شما ارایه دهد، شاید بتوان گفت که برنامه JuiceDefender همان برنامه موردنظر شماست. امکانات مختلف این برنامه از جمله روشنایی هوشمند دستگاه و ۵ حالت ذخیره انرژی باطری باعث می شود که کنترل کاملی بر باطری خود داشته باشید. یکی از امکانات مفید این برنامه “مکان آگاه” (Location-Aware Mode) نام دارد. این ویژگی به صورت اتوماتیک زمانی از محدوده دستگاه های بیسیم (مودم های بیسیم و …) خارج می شوید، وای فای دستگاه را خاموش می کند و مثلا زمانی که به خانه برگشتید و وجود دستگاه بیسیم تشخیص داده شد، وای فای دستگاه شما را مجددا روشن می کند. نظرتون؟!

weblogma_review_JuiceDefender

۵-  برنامه اندروید Battery Dr.Saver + Task Killer

این برنامه علاوه بر قابلیت اصلی آن، یک امکان دیگر را نیز برای شما فراهم می کند. این ویژگی مدیریت Taskها بوده که می توانید برنامه ها و پردازش هایی را که بر روی دستگاه شما فعال بوده و از آنها استفاده ای ندارید ببندید و با اینکار مصرف باطری دستگاه خود را کاهش دهید (چیزی مانند Task Manager ویندوز اما محدودتر). همچنین این اپلیکیشن قابلیت های دیگری را نیز ارایه می دهد مانند اعلام هشدار زمانی که باطری شارژ باطری تکمیل می شود و … .

weblogma_review_Battery_Dr_Saver

 جمع بندی

اگر شما هم یکی از دارندگان دستگاه های اندرویدی (تبلت، موبایل و …) بوده و از بابت باطری و شارژدهی آن نگران هستید، یقینا اپلیکیشن هایی که در بالا معرفی شدند می توانند در ذخیره انرژی باطری و در نتیجه شارژدهی بیشتر مفید واقع شوند.

اگر شما هم از این قبیل اپلیکیشن ها می شناسید به ما معرفی کنید، همچنین تجربه کار خود با برنامه های معرفی شده فوق را نیز برای ما بازگو کنید.

«برای اطلاع از بروزرسانی ها و مطالب جدید در کانال ما عضو شوید»