خیریه
خیریه

تبلیغات

چه یک عکاس حرفه ای باشید و چه جزو آن دسته از افرادی که دوست دارند از لحظه لحظه زندگیشون عکس بگیرند و آنها را ثبت کنند، اکثر مواقع دوست دارید در عکس ها کمی هم دستکاری کنید تا جذاب و زیباتر شوند. تا همین چند سال پیش عکس هایی که می گرفتیم نیاز به انجام ویرایش های مختصری داشتند که می بایست در یک کامپیوتر انجام میشد. اما امروزه برای انجام ویرایش انتخاب های زیادی را پیش رو داریم.

دیگر آن زمانی که برای ویرایش عکس به یک PC نیاز داشتیم و تنها ابزارهایی با قابلیت های ابتدایی در دسترس بودند گذشته است. به لطف گوشی های هوشمند اندرویدی، امروزه منبعی قوی و بزرگ از ابزارهای ریز و درشت در زمینه اپلیکیشن های ویرایش عکس در اختیار ماست. در ادامه به معرفی مختصر ۶ مورد از اپلیکیشن های ویرایش عکس در دستگاه های مبتنی بر اندروید می پردازیم.

۱- برنامه PicsArt

همانطور که از نام برنامه مشخص است، این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد که تصورات هنری و عکاسی خودتون رو بر روی عکس پیاده سازی کرده و در نهایت در خروجی کار یک تصویر زیبا داشته باشید گویی که عکس از ابتدا همینطور بوده است! امکانات و ویژگی هایی که در این سرویس ارایه شده معمولا در اپلیکیشن و نرم افزارهای غیررایگانی مانند photoshop دیده شده است و به طور کلی این برنامک را می توان یک ویرایشگر عکس با امکانات کامل دانست.

معرفی برنامه پیکس آرت

دانلود برنامه picsart از پی سی دانلود

۲- برنامه Pixlr Express

اگر شما هم از آندسته افرادی هستید که از هر اتفاق و رویدادی که در کنارتان روی می دهد عکس می اندازید و البته انجام ویرایش بر روی عکس هم جزو جدانشدنی کار شما باشد، یقینا سرعت در انجام کار می تواند بسیار به شما کمک کند، به همین دلیل توصیه می کنیم این نرم افزار رو از دست ندهید. یک امکان داخلی در این برنامه به نام “Auto Fix” وجود دارد که به صورت اتوماتیک روی عکس های شما کمی ویرایش انجام داده و باعث زیباتر شدن آنها می شود.

همچنین این اپلیکیشن قابلیت برطرف کردن مشکل قرمز شدن چشم در عکس ها و همینطور اضافه کردن افکت های نوری بر روی عکس را دارد و البته اشاره ای به امکانات پایه ای مانند برش عکس و یا تغییر سایز عکس نشده است.

معرفی برنامه pixlr express

دانلود برنامه اندروید pixlr-express از پی سی دانلود 

۳- برنامه PicSay – Photo Editor

این اپلیکیشن یک ویرایشگر تصویر بوده و له شما این امکان را می دهد تا عکس های خود را ویرایش کنید و در سطح رایگان آن می توانید بر روی عکس خود بالن، متن و … اضافه کنید که باعث خواهند شد عکس خود را خاطره انگیزتر کنید. امکانات دیگری هم در این برنامه وجود دارد که بهتر است خودتان آن را نصب کرده و با آنها آشنا شوید!

معرفی برنامه موبایل pixsay

۴- برنامه Adobe Photoshop Express

زمانی که اسم ویرایش عکس را می بریم، یقینا اولین چیزی که در ذهن تقریبا همه ما می آید، نام نرم افزار Photoshop است. شرکت ادوبی با ارایه این برنامه موج تازه ای را در میان عکاسان و به خصوص عکاسان موبایلی ایجاد کرد. این اپلیکیشن شامل امکاناتی از جمله قابلیت رفع قرمزی چشم، کنترل رنگ و … می باشد. البته ناگفته نماند که این برنامه اساسا برای آندسته از افرادی است که از برنامه فتوشاپ بر روی کامپیوتر خود استفاده می کنند و دوست دارند که این برنامه را بر روی گوشی خود نیز داشته باشند.

معرفی فوتوشاپ موبایل و گوشی

دانلود برنامه فوتوشاپ موبایل در پی سی دانلود

۵- برنامه Snapseed

معمولا عکس بدون افکت های تصویری خیلی جذاب نخواهد بود به همین دلیل توسعه دهندگان این اپلیکیشن تلاش کرده اند که در این زمینه فعالیت کنند. این برنامه تعداد زیادی افکت های تصویری برای شما آماده کرده که می توانید بر روی عکس های خود قرار دهید مانند: vintage films, black and white, grunge و … . بعد از اینکه ویرایش را روی عکس انجام دادید این نرم افزار با قابلیت داخلی خودش این اجازه را به شما خواهد داد تا آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. این برنامه در سال ۲۰۱۱، بعنوان بهترین اپ Appstore اپل انتخاب شده است.

معرفی برنامه اندرویدی snapseed

۶- برنامه Pixlr-o-matic

اگر دوست دارید که به چندین سال پیش برگردید! و عکس های شما ظاهری قدیمی داشته باشند می توانید از این برنامه استفاده کنید. این اپلیکیشن با فراهم آوردن افکت های جالبت باعث می شود که عکس های شما قدیمی جلوه کنند. البته در کنار این امکانات، قابلیت های ویرایش عکس نیز وجود دارد.

معرفی ابزار ویرایش عکس موبایل

دانلود برنامه اندروید pixlr-o-matic از پی سی دانلود 

در دنیای برنامه های ویرایشگر تصویر، هر برنامه نیازی را ممکن است برطرف کند و این وابسته به شماست که چه نیازی دارید و چه برنامه هایی را استفاده خواهید کرد.

«برای اطلاع از بروزرسانی ها و مطالب جدید در کانال ما عضو شوید»