طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

تبلیغات

زیباسازی(خوشگلایز) سورس کد برنامه، در برنامه نویسی گروهی و مجدد خیلی اهمیت دارد. اینکه شما بتوانید در کمترین زمان ممکن کد نوشته شده توسط خودتان، همکارتان یا … را درک کنید و بتوانید از آن استفاده کنید، خیلی مهم است. مخصوصاً در پروژه های گروهی، داشتن یک قالب ثابت برای کدنویسی اهمیت دوچندانی دارد. Code beautifier باعث افزایش سرعت و دقت برنامه نویسی می شود.

اگر تجربه قبلی در برنامه نویسی دارید، احتمالاً با سورس هایی برخورد کرده اید که شباهت فوق العاده ای به غذای معروف و خوشمزه اسپاگتی(ماکارونی خودمان) دارند! احتمالاً بعد از آن، شروع به دعا بجان برنامه نویسش کرده اید؟! بگذریم، یکی از راه های جلوگیری از دریافت این گونه دعاها(!) code beautifier است. یعنی همان خوشگلایز کردن سورس کدهای برنامه.

داشتن ابزار مناسب این کار، باعث راحتی در این امر خواهد شد. باورتان می شود؟ یک ابزار خوب کدنویسی میتواند خودش این کار را انجام دهد. حتی سایت مرجع php هم ابزاری برای اینکار در نظر گرفته است.

۳۱- PHP_Beautifier

یک پکیج از Pear(گلابی) در سایت php، به اینکار اختصاص داده شده است. آخرین ورژن آن که در سال ۲۰۱۰ منتشر شده از php نسخه ۵ به بالا پشتیبانی می‏کند.

۳۲ – PHPCodeBeautifier

PHPCodeBeautifier  یک ابزار فوق العاده برای صرفه جویی در زمان بهسازی کدهای برنامه است. با استفاده از این ابزار میتوانید، فرمت دلخواه خود را روی سورس برنامه پیاده کنید. نسخه ویژوال آن اجازه انتخاب و بهسازی فایلهای برنامه را می دهد، همچنین نسخه command-line آن قابلیت همگام شدن با ابزار دیگری مثل CVS، SubVersion، IDE های مختلف را دارد. در زیر تصویری از قبل و بعد از استفاده این ابزار را خواهید دید.

 بهینه سازی کدنویسی

۳۳- GeSHi – Generic Syntax Highlighter

GeSHi یک ابزار قدرتمند و در عین حال ساده جهت مشخص سازی(highlight) سورس برنامه ها است که زبانهای زیادی را پشتیبانی می‏کند. برنامه نویسان براحتی میتوانند زبان مورد استفاده خودشان را اضافه و تغییرات دلخواه‏شان را اعمال نمایند. این مورد بیشتر کار IDE را انجام می دهد که بعدها در جای مناسب توضیحات تکمیلی ارائه خواهد شد.

سورس استاندارد

مدتی بود بدلیل مشغله کاری زیاد وقت بروز کردن وبلاگ ما را نداشتم. ولی بالاخره با برنامه ریزی جدید، زمانی را برای اینکار در نظر گرفته ام. لطفاً دیدگاه های خود را برای ما ارسال نمایید.

پایان

«برای اطلاع از بروزرسانی ها و مطالب جدید در کانال ما عضو شوید»