طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

تبلیغات

حتماً خیلی اتفاق افتاده، این پوسترها، بنرها و اینفوگرافی های قشنگ خارجی را دیده اید؟! تا بحال به فکر این افتاده اید که شما هم میتوانید چنین پوسترها و بنرهایی طراحی کنید؟ امروز میخواهم یک ابزار مفید، رایگان و ساده جهت طراحی این گونه موارد معرفی کنم.

چند وقت پیش، مشغول مرور اخبار استارت آپ های جدید بودم، به یک ابزار آنلاین جالب برخوردم. ابزاری جهت طراحی آنلاین پوستر، کارت ویزیت، کاور فیس بوک، کارت شخصی، کارت دعوت، اینفوگرافیک و خیلی چیزهای دیگر. بدلیل کمبود وقت، آنرا بوکمارک کردم تا اگر وقت کردم، از آن استفاده کرده و در وبلاگ ما معرفی کنم. امروز قصد طراحی بنری برای لینک به اینستاگرام خودم داشتم، که یاد این ابزار افتادم.

بقول نویسنده مطلب، آیا شما سر رشته ای از طراحی گرافیکی دارید؟ نگران نباشید، برای طراحی یک دعوتنامه، کارت یا … نیازی به دانستن اطلاعات گرافیکی، رفتن به دانشگاه و کلاسهای آموزشی نیست، تنها کمی ذوق هنری نیاز دارید، شما باید ابزاری در اختیار داشته باشید که بتوانید طراحی را براحتی انجام دهید. البته ذوق هنری، هدیه ای است که به همه داده نشده است!

Canva.com

canva یک استارت آپ است که کار طراحی را تنها با drag&drop انجام میدهد، البته فعلاً در نسخه بتا است، ولی آینده روشنی برای آن متصور هستند، البته این به مدل تجاری آنها هم بستگی زیادی دارد. استارت آپ ها، هر چقدر هم که خوب و بدرد بخور باشند، نحوه درآمدزایی و مدل تجاری آنهاست که باعث ماندگاری آنها میشود. برخی طرح ها و تصاویر رایگان نیستند و شما به ازای استفاده از آنها باید وجهی پرداخت کنید.

معرفی استارت آپ کانوا

واسط کاربری سایت خیلی خوب و مناسب طراحی شده است. کاربر خیلی ساده و راحت میتواند در سایت ثبت نام کرده و کار خود را شروع کند. یک مورد جالب این است که بجای کلمه sign up یا register از reserve استفاده شده که احساس خوبی به کاربر میدهد؟!

نکته مهم دیگر در ثبت نام، گرفتن تنها ایمیل و نام کاربری است، یکی از مهمترین موارد در جذب کاربر موقع ثبت نام، پرهیز از گرفتن اطلاعات شخصی کاربر است که بخوبی رعایت شده است(چیزی که در سایت های ایرانی اصلاً رعایت نمی شود و شماره کفشتان را هم میگیرند؟!).

بعد از ثبت نام یک تصویر در بک گراند قرار گرفته که با حرکت موس روی آن، رنگی میشود و احساس آبرنگ را تداعی می کند، این موارد تاثیر مثبتی روی کاربر می گذارد.

نقد و بررسی استارت آپ کانوا

در صفحه اصلی سایت یک فیلم شروع به پخش می شود که کارایی سایت را در شغلهای گوناگون نشان می دهد، ویدئو خیلی خوب و زیبا تدوین شده و احساس خوبی به کاربر می دهد و او را استفاده از برنامه راغب می کند. بنظرم ایده جالبی هست، چون تاثیرش از نوشته و تصویر خیلی بیشتر است.

ثبت نام استارت آپ

وبلاگ هم خیلی خوب و ساده نوشته شده است. یکی از مواردی که همیشه کاربر را مجذوب میکند، استفاده از قابلیتهای html5 و css3 است که بخوبی در سایت استفاده شده اند.

نکته آخر هم اینکه هنوز تیم توسعه شان در حال تکمیل شدن است و نیاز به برنامه نویس جاوا، کارگردان هنری و طراح گرافیک دارند، پس اگر علاقه به کار در این مجموعه را دارید حتماً جزئیات را دنبال کنید؟!

بهتر است بجای مقدمات برویم سراغ معرفی و نحوه استفاده، البته انتظار یک کاتالوگ چند برگی نداشته باشید؟!

۱- بعد از ورود و طی کردن آموزش اولیه میتوانید یکی از موارد را جهت شروع طراحی انتخاب کنید، لیست متنوعی آماده شده، ولی اگر سایز دلخواهتان را لازم دارید، میتوانید آن را وارد کرده و شروع کنید.

طراحی گرافیک

طراحی گرافیکی

۲- در این مرحله شما میتوانید قالب و چارچوب مورد نظرتان را وارد کنید. چینش های آماده خیلی زیبا و کاربردی هستند.(جستجو هم در دسترس است)

طراحی چارچوب

۳- در مرحله بعد میتوانید بک گراند مناسب را انتخاب کنید.(البته همه مواردی که به طرح اضافه می کنید، میتوانید حذف، ویرایش کنید)

طراحی بک گراند

۴- میتوانید متن را با فرمت های موجود به طرح اضافه کنید، البته امکان نوشتن فارسی وجود دارد، ولی فونتها مناسب فارسی نیستند، پیشنهاد من این است که بخشهای فارسی را خالی گذاشته و با فوتوشاپ یا برنامه دیگر وارد کنید.

اضافه کردن متن در طراح

۵- اگر نیاز به عکس یا آیتمی جدید دارید میتوانید آنرا از اکانت فیس بوک یا آپلود مستقیم، به برنامه وارد کنید.

آپلود تصویر در برنامه

۶. در نهایت بعد از اتمام طراحی میتوانید کارتان را ذخیره کرده و در جاهای مختلف استفاده کنید.

canva_review_weblogma_8

canva_review_weblogma_9

من طرح های زیر را تهیه کرده ام، که برای بنر گوشه وبلاگ ما استفاده کنم.

بنر اینستاگرام

بنر معرفی اینستاگرام

شما هم میتوانید طراحی مناسب خود را جهت کسب و کارتان درست کرده و استفاده کنید.

«برای اطلاع از بروزرسانی ها و مطالب جدید در کانال ما عضو شوید»