خیریه تبلیغات

سلام؛ زمستان سال ۹۰ بود که بعد از اتفاقاتی که برایم افتاد، به صرافت این افتادم که یک بلاگ برای خودم داشته باشم. اینکه این اتفاقات چه بود و … بکنار، ولی موردی که برایم خیلی اهمیت داشت، کلاس کاری این بلاگ بود. نمیخواستم وبلاگ شخصی و یکنفره باشد؛ از همان موقع بود که خواندن وبلاگ‏های حوزه IT را بیش از گذشته ادامه دادم. وبلاگ‏های فارسی مثل برسام، گویا آی‏ تی، وبلاگینا، وبنا و …، وبلاگ‏های خارجی مثل smashing، tutplus، how to geek و … .

البته خیلی از موضوعات حوزه IT و وب در این وبلاگ‏ها پوشش داده می‏شوند، موردی که من بیشتر دنبالش بودم، نقد و بررسی در زمینه وب و نرم‌افزار بود که خیلی کم به آن توجه شده است. بالاخره بعد از این مدت و با شروع جشنواره وب ایران، تصمیم گرفتم، وبلاگ را راه‏اندازی کنم. اسم‏های زیادی انتخاب کرده بودم. ولی با مشورت دوستان(البته کمی همراه با دیکتاتوری) بالاخره اسم وبلاگ‏‌ما را انتخاب کردم، دامنه weblogma.com را ثبت کردم، البته دامنه geekblog.ir را هم ثبت کردم شاید با این نام نیز کار کنیم.

post-1

سعی من بر این است تا جمعی از کارشناسان حوزه IT و وب را در این بلاگ جمع کنم تا بتوانیم حرکت جدیدی در وب فارسی شروع کنیم. همچنین با توجه به کمبود مطالب آموزشی کاربردی و همچنین معرفی تکنولوژی‏های جدید در این حوزه، مطالب بیشتر در این حوزه‏ها منتشر می‏شوند. اگر از سابقه نوشتنم بخواهم بگویم، در زمینه مقالات و آموزش فعالیت داشته‌‏ام ولی مداوم نبوده و تعدادی از آنها را در سایت رسمی دیتاارقام منتشر کرده‏ام. طراحی بلاگ را خودم انجام داده‏‌ام، فکر میکنم برای نسخه صفر(و زمان محدود) خوب از کار درآمده است. همینجا از شما میخواهم نقصها یا مشکلات را برایم ایمیل کنید تا سریعتر برطرف شده و هر چه زودتر به نسخه یک برسیم.

ما در این مجموعه تلاش خواهیم کرد تا به کمک شما بازدیدکنندگان و نویسندگان خود، جدیدترین اخبار، نقدها و مطالب مرتبط در این حوزه‏ها را منتشر کنیم. اگر در خود می‏بینید که توانایی لازم برای نویسنده شدن در وبلاگ ما را دارید یک ایمیل به آدرس info [@] weblogma.com ارسال کنید(با عنوان نویسنده). وبلاگ ما احتیاج به نویسنده در موضوعات زیر دارد:

  • نویسنده نقد و بررسی(وب و نرم‌‏افزار)
  • نویسنده اخبار وب و نرم‏‌افزار ایران
  • نویسنده معرفی سرویسها و وبسایتهای حوزه وب
  • نویسنده آموزشی در حوزه‏های نرم‌‏افزار، وب، برنامه‌‏نویسی و طراحی واسط
  • نویسنده گجت‌ها و سخت‌‏افزار

بزودی توضیحات بیشتر در این زمینه ها منتشر می‏شود.

«برای اطلاع از بروزرسانی ها و مطالب جدید در کانال ما عضو شوید»